Acımasız Tanrı / Carnage

0
995

Carnage posterVİZYON TARİHİ: 16 Aralık 2011

TÜR: Dram, Komedi

SÜRE: 80 dk

YÖNETMEN:

SENARYO: Yasmina Reza (Oyun) Yasmina Reza & Roman Polanski (Uyarlayan) Michael Katims (Çeviri)

OYUNCULAR: , , , John C. Reilly

ÜLKE: Fransa | Almanya | Polonya | İspanya


/ , Yasmina Reza’nın “God of Carnage” isimli tiyatro oyunundan uyarlanan filmde küçük çaplı bir yıldız geçidi var. Senaryoda Reza ile beraber çalışıldığı için iyi uyarlandığını düşünüyorum ve filmde o tiyatro havası hissediliyor zaten.

Konusuna gelince çok acayip bir şey değil. Cowan çiftinin (Winslet, Waltz) oğlu Zachary, Longstreet çiftinin (Foster, Reilly) oğlu Ethan’ın suratına bir sopayla vurmuş parkta takılırlarken, bunun üzerine Cowan çifti Longstreet çiftinin evine geliyor bu durumla ilgili konuşmak için. Gayet “medeni çiftlerin” yapacağı gibi değil mi? İnsan hakları ve adalete çok önem veren Bayan Longstreet’in fikri olan bu buluşmada her şey güzel başlıyor ama zaman geçtikçe işler biraz değişiyor.

carnage1 1024x687

Oyuncular her zaman yaptıkları gibi mükemmel performanslar sergilemişler. Zaten kısa bir film, bununla birlikte akıcı, insanı sıkmayan bir şekilde ilerliyor. Sosyal mesaj falan konularına hiç girmeyeceğim, kesinlikle izleyin ve kendiniz görün bence, pişman olmazsınız hatta teşekkür edersiniz. İyi seyirler.

Acımasız Tanrı / Carnage Filminin Fotoğrafları