In the Heart of the Sea fragmanı yayınlandı

0
786

Kadrosunda  (Rush, Thor), Benjamin Walker (Abraham Lincoln: Vampire Hunter, Flags of Our Fathers), Cillian Murphy ( Begins, Inception), Ben Wishaw (I’m Not There, Cloud Atlas), Tom Holland (, The Impossible), Brendan Gleeson (Edge of Tomorrow, The Company You Keep) ve Jordi Molla’nın (Riddick, Bad Boys 2) yer aldığı ve ’ın yönetmenliğini yaptığı  filminin fragmanı Warner Bros. tarafından yayınlandı.

In the Heart of the Sea

1820’li yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeydoğu köşesine verilen bir isim olan Yeni İngiltere’de gerçekleşen ve kimsenin inanmadığı devasa bir balinanın intikam almak için Essex isimli bir Balina Avcı gemisini batırmasını konu alan In the Heart of the Sea filmindeki gerçek bir hayatta kalma savaşı Melville’in Moby-Dick hikayesinden uyarlanmıştır.

Her ne kadar bu hikayenin tamamını konu olarak almamış olsa da filmde geride kalan mürettebatın yaşadığı zorluğu ve denizdeki mücadelesini farklı bir şekilde işleyerek az da olsa empati yapabilmemizi sağlamışlar.

Büyük fırtınaların, açlığın, hayatta kalmanın zorluğu ve yol gösterecek bir önderin, kaptanının olmaması gibi konuların işlendiği film ülkemizde 11 Aralık 2015 tarihinde vizyona girecek.

Post-apokaliptik bir konuya sahip gibi görünse de bu ve benzeri filmler ülkemizde hep iyi bir teveccüh görüyor. Bakalım In the Heart of the Sea nasıl tepki alacak?

In the Heart of the Sea Filminin Fotoğrafları