Fantastic Beasts: J.K. Rowling’in son filmine ilk bakış

2
661

Harry Potter efsanesinin yaratıcısı ve Hastası olduğumuz yazarlardan biri olan J.K. Rowling’in son filmi  filminin ilk görseli geldi. Entertainment Weekly tarafından paylaşılan poster ile başrolünde geçen sene En iyi Erkek Oyuncu Oscar ödülünü kazanan Eddie Redmayne ve J.K. Rowling dünyasına bir kez daha giriş yapıyoruz.

Eddie Redmayne Fantastic Beasts

Tam adı  olan filmin başrollerinde Eddie’nin aksine Katherine Waterston, Alison Sudol, Ezra Miller, Dan Fogler, Colin Farrell, Jenn Murray, Jon Voight, Carmen Ejogo, Gemma Chan ve yeni bir isim olan Faith Wood-Blagrove yer almaktadır. David Yates’in yöneteceği filmin konusu ise, seyahatleri sırasında tanıştığı Hogwarts Okulu’na ait bir ders kitabı sayesinde hayatı değişen ve gelmiş geçmiş en büyük büyücülerden biri olmaya aday olarak gösterilecek Newt Scamander () haline gelmesini işlemiştir.

Ne kadar sağlam bir film olduğunu kavramak adına gişe rekorları kıran efsanevi Harry Potter serisinin yapımcısı olan David Heyman’ın yapımcılığını yapacağı filmin, beyaz perdeye uyarlanması konusunda ise yine Steve Kloves’tan yardım alınmış. Yönetici Yapımcılık görevini ise Lionel Wigram üstlenmiş.

Harry Potter ve Ölüm Yadigârlari: Bölüm 2’nin 2011 yılında vizyona girmesinin ardından arayı biraz soğutmuş olmasına rağmen J.K. Rowling efsanesi bu film ile tekrar ayağa kalkacaktır.

Dağıtımcılığını .’un yapacağı Fantastic Beasts and Where to Find Them filmi 18 Kasım 2016 tarihinde tüm dünyada aynı anda vizyona girecek.

Logosu, Cover görseli ve Eddie’nin yer aldığı poster ile sizleri baş başa bırakıyoruz:

Fantastic Beasts and Where to Find Them Görselleri