Yeni Alien filminin ismi ve detayları belli oldu

0
577

Bilim-Kurgu filmlerinin ünlü yönetmeni ’ın adı konusunda kararsızlık yaşadığı ve öncesinde : Paradise Lost olarak lanse ettiği efsanesinin yeni uyarlaması için son karar oldu.

Alien Covenant

Prometheus filmiyle adından söz ettiren ünlü yönetmen Ridley Scott’ın bu yeniden uyarlamanın da altından kalkacağı ve kaldığı yerden devam edeceği konusunda hem fikiriz herhalde değil mi? 20th Century Fox‘un da onayladığı Alien: Covenant filmi 6 Ekim 2017 tarihinde vizyonda yerini alacak. Aynı tarihte Warner Bros.’un The Jungle Book: Origins filmi de vizyonda olacak!

Alien ile başlayan serüven ardından Prometheus ile devam etmiş ve son olarak Alien: Covenant ile de bir üçlemeye başlanmıştı. Bu proje Ridley Scott‘ın 1979’dan beri düşündüğü ve üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü bir yapım olarak da göze çarpmaktaydı.

Uzayın köşelerinde bir yerlerde Covenant isimli ekibimiz “Cennet” olarak isimlendirdikleri bir yer keşfeder ve mutluluktan havalara uçarlar ancak bu “Cennet” onlar için olmaya aday ve tehlikelerle doludur. David rolüyle karşımıza çıkacak olan ile Elizabeth Shaw rolüyle Noomi Rapace’in başrollerini paylaşacağı filmin senaryo ekibinde ise Jack Paglen (Transcendence) ve Michael Green (Green Lantern) yer almaktadır.

Çekimlerine 2016 Şubat’ta başlanacak film için doğal olarak merak ve beklenti seviyelerimiz epey üstlerde. “Bilim-Kurgu delileri için güzel günler gelecek” diyor ve beklemeye devam ediyoruz.

Alien: Covenant Banner’ı

Alien Covenant 2