Bazıları kamera arkası görüntüleri sever!

0
551

Drag deneyimi olan ’yi yakın zamanda buradan çok daha güzel bir gezegene uğurlama umudumuzdan çıkarak yola, 1959 yılında çekilmiş ve gelmiş geçmiş en komik film olarak hafızalarda yer etmiş ‘ın () ile sizleri buluşturmak istedik.

Filmde ’in Joe, ’ın Jerry’i canlandırdığı ve kendi hallerinde ama büyük umutlarla organizasyonlarda çıkan bir müzik grubunda çalarken içine düştükleri tehlikeli durumu atlatmak için kıyafetlerle ve performansla kendilerini kadın olarak tanıtan (yani aslında, , bakınız: Huysuz Virjin) iki arkadaşın Sugar (Marilyn Monroe) ile karşılaşmalarıyla başlarından geçen trajikomik olaylar merkeze alınmıştı. Kostüm alanında heykelciği de bulunan filmde yapılan makyaj oyunlarındaki inandırıcılığın, filmin siyah beyaz çekilmesiyle varlığını koruduğu da hala unutulmayan, sırlıktan çıkmış gerçeklerden.

Curtis ve Lemmon inandırıcılığını test etmek için kamera arkasında stüdyoda dolaşıp kadınların soyunma odasına girdiklerinde kendilerini ele vermedikleri de kulağımıza çalınanlardan. İşte dedikoduların bol olduğu bu kulisten o anlara dair güzide kareler:

İşte O  Görüntüleri

1 1

2 1

3 2

4 2

5 2

7 2

8 2

9 2

10 3

11 1

12 1

13 1

14 1

15 1

16 1

17 1